Kvalitní zimní oblečení na lyže a snowboard

posted in: Blog | 0

Pokud vás baví aktivní dovolená a rozhodli jste se tak spíš než v létě k moři vyrazit v zimě na lyže, potřebujete se přiměřeně obléct. A jak by to mělo vypadat?

Jak má vypadat oblečení pro horní část těla

Správné oblečení, které svou funkcí plní tak, jak má, je pro horní polovinu těla ve třech vrstvách. Ta první vám pomůže udržet teplo, takže vám nebude už po hodině na sjezdovce chladno. Nicméně se v ní nesmíte ani příliš potit. Proto by také mělo být termoprádlo dostatečně přiléhavé. Ideální jsou pak syntetické materiály, nejčastěji polyester. Kde nakupovat? Kvalitní termoprádlo nabízí Quicksilver.

Na toto prádlo si pak oblečete mikinu, která dokáže teplo udržet. Stylové mikiny pořídíte u Nixon a rozhodně je unosíte nejen na svahu pod bundou. A jak by měla vypadat svrchní vrstva právě v podobě bundy? Optimálně by měla mít co nejvyšší vodní sloupec. Speciální kolekci bund na snowboard má ve svém portfoliu například značka Burton, případně je nabízí také australský Rip Curl.

Jak mít v teple spodní část těla

Pro dolní polovinu těla platí vrstvy dvě. Zastupuje je opět klasické termoprádlo a samozřejmě kalhoty. Ty by měly být nepromokavé a kvalitně odvádět pot. A vyberte si ty, které vás nebudou nijak omezovat v pohybu. Pravým „zátěžovým testem“ je zkusit v nich provést dřep. Pokud to jde, bude se vám v nich dobře pohybovat i na lyžích. Nezapomeňte přirozeně ani na dostatečně teplé ponožky. Neměly by vám být příliš velké, jinak riskujete, že budou klouzat a způsobíte si otlačeniny.

Na co ještě nezapomenout

Oblečení jako celek by mělo být vybaveno rovněž reflexními prvky. Zkuste se vyhnout raději tomu černému, v zimě se brzy stmívá a na svahu nebudete vidět. Stejně tak se sněhem splývá bílá, proto zkuste sáhnout po jiných barvách. Nezbytnými doplňky na svah jsou pak i rukavice, pro které platí obdobné vlastnosti, to znamená kvalitní tepelná izolace a přiměřená prodyšnost. Na škodu není mít při sobě i náhradní pár. A rozhodně nikdy nezapomínáme na helmu!

 

Leave a Reply